هدایت تحصیلی پایه نهم

هدایت تحصیلی پایه نهم در مشهد

هر ساله در ماه های خرداد و تیر دانش آموزان پایه نهمی بر سر یک چند راهی قرار می گیرند که برای تحصیل در دبیرستان چه رشته‌ای را انتخاب کنند. آیا به سمت تحصیل در رشته های نظری بروند و یا اینکه رشته های هنرستان فنی و حرفه ای و یا کاردانش را انتخاب کنند؟

آیا برای تحصیل در این رشته ها، فقط باید به نمرات که البته تاثیرگذار هم هستند، توجه کرد؟ آیا دلیلی هست که در آینده پشیمان نشویم؟ با صحبت ها و توصیه های پدرومادرها چکار کنیم؟

برای پاسخ به این پرسش ها و روشن شدن تکلیف مون باید به چند تا نکته توجه کنیم.

درست حدس زدید… هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم!

اگر در این مرحله از زندگی تان انتخاب نادرستی داشته باشید، توقع نداشته باشید که در ادامه زندگی تان هم شاهد موفقیت های شغلی و تحصیلی باشید.

مراحل هدایت تحصیلی پایه نهم

اولین مرحله این هست که ما بتونیم از علایق واقعی‌مان اطلاع پیدا کنیم. ببینیم به آن چیزها واقعاً علاقه داریم یا فقط فکر می‌کنیم که علاقه داریم؟

در مرحله بعدی باید حتماً به توانمندی ها و استعدادهایمان توجهی بسیار ویژه کنیم و در پایان هم بدانیم که برای انتخاب شغل و رشته تحصیلی چه ملاک های دیگری داریم؟

زمانی که همه این موارد را بررسی کردیم باید به وضعیت بازار کار هر شغل یا رشته هم توجه کنیم. چرا که ممکن است در رشته‌ای استعداد و علاقه داشته باشیم اما آن رشته وضعیت خوبی در بازار کار نداشته باشد. پس ضروری است که به این موضوع هم توجه کنیم.

چه انتخاب رشته‌ای درست است؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، انتخاب رشته‌ای درست هست که دربرگیرنده علایق، استعدادها، توانمندی ها و وضعیت بازارکار باشد. ما در مرکز وارستگان تلنت، در فرآیند استعدادیابی شغلی و تحصیلی برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان با شما برای یک انتخاب رشته صحیح همراه تان هستیم.

تا چه زمانی برای انتخاب رشته پایه نهم فرصت داریم؟

بخشی از فرآیند هدایت تحصیلی مربوط به کارهایی است که باید از سمت مدرسه و توسط شما انجام شود، مانند تکمیل فرم ها و…؛ معمولاً برای انتخاب رشته تا زمانی که بخواهید در یک مدرسه ثبت نام کنید فرصت دارید. اما بهتر است قبل شلوغی و پیک ثبت نام های مدارس، اقدام کنید. فراموش نکنید برای ثبت نام در مدارس حتماً باید امتیاز آن رشته را در برگه هدایت تحصیلی آورده باشید.

برای آشنایی بیشتر با فرآیند استعدادیابی دانش آموزان پایه نهم، اینجا کلیک کنید!