تجربیات موفق در زمینه استعدادیابی شغلی تحصیلی

ضرر و منفعت:

حتماً این ضرب المثل را شنیدید که: “جلوی ضرر را از هر جا بگیری، منفعت است.” به نظر ما برای این موضوع هم صادق است. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، زمانی که افرادی مانند هری کین، داروین و یا اندی ویر در مسیر مناسب‌ شغلی یا تحصیلی‌شان قرار گرفتند و ضمن کسب تجربه های ارزشمند، به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کردند. اما نکته مهم دیگر این است که بعد از اینکه در استعدادیابی، از رشته تحصیلی یا شغلی که مناسب ما بود اطلاع پیدا کردیم؛ جسارت داشته باشیم وارد مسیر جدید بشویم و موفقیت را تجربه کنیم.

هری کین، بازیکن تیم ملی فوتبال انگلیس و تیم تاتنهام:

در سال ۲۰۰۵، هری‌کین ۱۱ساله در راه‌اندازی آکادمی دیوید بکهام(کاپیتان وقت تیم‌ ملی انگلیس) حضور پیدا کرد.

اکنون، بعد از ۱۳ سال از آن روز، هری‌کین کاپیتان تیم ملی انگلیس است.

اندی ویر از مهندسی نرم‌افزار تا نوشتن رمان‌های علمی تخیلی:

اندی از دوران نوجوانی به موضوعات علمی تخیلی علاقه داشت و همیشه دوست داشت یک نویسنده شود. اما از طرفی دلش می‌خواست زندگی خوبی داشته باشد، بنابراین مهندسی نرم‌افزار را به‌عنوان شغل اصلی انتخاب کرد. و در کنار شغل اصلی نویسندگی می‌کرد و چند سال بعد اولین کتاب خود را با نام The Martian چاپ کرد. کتاب او عنوان پرفروش‌ترین کتاب را از آن خود کرد و حتی فیلمی با بازی مت دیمون از روی آن ساخته شد.

چارلز داروین:

که به خاطر نظریه تکامل به شهرت رسید، تحصیلات خود را در دانشکده پزشکی دانشگاه ایدنبرگ رها کرد. زیرا نمی‌توانست انجام یک عمل جراحی را تماشا کند! اما با وجود رها کردن و دوری از تحصیل در دانشگاه به یکی از مهمترین دانشمندان جهان تبدیل شد. داروین متوجه شد که به جراحی هیچ علاقه ای ندارد و در کنار آن به تحقیق درباره گیاهان و حیوانات علاقه‌مند است. چارلز به دنبال علاقه اش رفت و توانست استعداد درونی خودش را کشف کند.