برقراری ارتباطات بین‌المللی

با پیشرفت تکنولوژی و رشد فناوری، جهان به یک روستای جهانی تبدیل شده است. در این دنیای متصل، داشتن توانایی برقراری ارتباطات مؤثر با افراد از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف بسیار ارزشمند است. یادگیری زبان خارجی و زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا با افراد دیگر در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و به صورت فعال در جوامع جهانی شرکت کنید.

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید

زبان انگلیسی به عنوان زبان کسب و کار جهانی شناخته شده است. با تسلط بر این زبان، در دسترس بودن به فرصت‌های شغلی جدید و بهتر در سطح بین‌المللی قرار خواهید گرفت. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر جهان، زبان انگلیسی را به عنوان یک شرط لازم برای استخدام در نظر می‌گیرند. به علاوه، داشتن توانایی برقراری ارتباطات کسب و کاری با افراد از فرهنگ‌های مختلف نقش مهمی در پیشرفت شغلی شما خواهد داشت.

استفاده از منابع آموزشی به زبان های دیگر

یادگیری زبان های خارجی به شما امکان می‌دهد تا به منابع آموزشی و دانش فنی که در زبان‌های دیگر منتشر می‌شوند، دسترسی داشته باشید. بسیاری از کتب، مقالات و منابع آموزشی به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند و با تسلط بر این زبان، می‌توانید به این منابع دسترسی پیدا کنید و از آن‌ها بهره‌برداری کنید.

افزایش تمرکز

پژوهش ها نشان داد فقط یک هفته مطالعه و یادگیری زبان جدید، سطح هوشیاری و تمرکز دنشجویان را به شدت بالا می‌برد. علاوه بر این، مطالعه‌ای که بر روی افراد 18 تا 78 سال نشان می‌دهد، یادگیری زبان بدون توجه به سن باز هم باعث افزایش تمرکز می‌شود.

تقویت حافظه

پژوهشی که در دانشگاه کمبریج انجام شد، نشان داد یادگیری زبان دوم در هر سنی باعث افزایش چشمگیر قدرت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت می‌شود.

افزایش خلاقیت

مطالعه‌ای که بر روی افراد دو زبانه انجام شد، به این نتیجه رسید که افراد دو زبانه خلاقیت و توانایی های تصمیم گیری و حل مسئله بهتری داشتند.

نتیجه گیری

با توجه به دلایل مذکور، آشنایی با زبان های خارجی بسیار ارزشمند است. این مهارت به شما کمک می‌کند تا در جهانی که همگان به یکدیگر متصل هستند، نقش موثری ایفا کنید و فرصت‌های جدید را برای خود ایجاد کنید. پس با شروع یادگیری زبان خارجی، به دنیای جدیدی وارد شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش زبان انگلیسی وارستگان تلنت از طریق این لینک با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *